Hakkımızda

GİRGİN HUKUK & DANIŞMANLIK OFİSLERİ, 13 Kasım 2000 tarihinde, Avukat Yasin GİRGİN tarafından kurulmuştur.

Kuruluşundan itibaren başta anonim şirket, limited şirketler ile çeşitli yapı ve esnaf kefalet kooperatifleri olmak üzere hem tüzel kişilere hem de gerçek kişilere ticaret hukuku, borçlar hukuku, medeni hukuk, icra ve iflas hukuku, ceza hukuku ile kooperatif hukuku alanlarında danışma, icra ve iflas takibi ile davalarda temsil konularında avukatlık hizmetleri verilmiştir.

2006-2008 yıllarından itibaren aile hukuku alanında da dava almaya başlayan hukuk büromuz aldığı başarılı sonuçlar karşısında bu alanda ünlenmiş ve iş yoğunluğu boşanma, velayet, nafaka ile eşlerin mal paylaşımı alanlarına doğru genişlemiştir.

Avukat Yasin GİRGİN ve ekibimizin 2011 yılında kaleme aldığı “Boşanma Davaları El Kitabı” ve 2013 yılında yayınlanan “Evlilik Birliğinin Sona Ermesi” isimli kitapları büromuzun boşanma alanındaki haklı ününü pekiştirmiştir.

Yine hukuk büromuz, ülkemizin en önemli medya kuruluşlarından olan Hürriyet Gazetesi için 120 hafta boyunca okur sorularını yanıtladığı bir köşe de hazırlamıştır. Bu süreç içerisinde büromuz avukatları bir çok TV-Radyo programına, ana haber bültenine konuk olmuştur.

Halen 6 avukat, 3 stajyer avukat ve 3 yardımcı personelin görev yaptığı ofislerimiz müvekkillerinin Ankara, İstanbul ve Londra’daki işlerini takip edebilmektedir.