Nafakaya mahsuben elden ödeme yaptım, buna rağmen ödeme emri geldi.

56 ay oğluma nafaka ödemedim  ama elden para verdim. Annesi icradan kağıt gönderdi bana ödemem için.  Nasıl ve kaç gün içinde ödemem gerekir, taksit olur mu? Nadir N. 

Nadir Bey, gelen ödeme emrinde yazan meblağın içinde nafakaya mahsuben yaptığınız ödemeler varsa bu tutar için icra dairesine itiraz edip kalan kısmı yazan hesap numarasına yatırmalısınız. Ancak gelen kağıt icra emri ise itiraz yerine icra mahkemesinden icranın geri bırakılmasına karar verilmesini istemelisiniz. Ödeme emri kesinleştikten sonra icra müdürü huzurunda karşı taraf ile anlaşarak bir taksit anlaşması yapabilirsiniz.

*Sorularınıza verilen cevaplar avukat-müvekkil ilişkisi doğurmaz. Cevapların doğruluğu veya yanlışlığı sebebiyle sorumluluk kabul edilmemektedir.

Yazar: Av.Yasin GİRGİN

Boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı davaları gibi aile hukuku alanlarında yoğunlaşan Avukat Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" (2011), "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" (2013), "Kadın ve Erkeğin Boşanmada Hakları (2014)" gibi kitapları bulunmaktadır. . Randevu ve iletişim için 0212 909 3742 veya 0312 911 3742 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz