İrade fesadı ile alınmış vekaletname ile satılmış arsaları, miras şirketine nasıl kazandırabiliriz?

Merhaba. Annemiz öleli 1 yılı geçiyor. Babamız annemizin sağlığında onu değişik yollarla kandırıp vekalet almış ve bu vekalet ile annemizin üzerine olan tarlalardan bazılarını kendi üzerine geçirmiş. Bunu annemizin olduğunu bildiğimiz bir tarlayı satmak istediğimizde öğrendik. Babamız kendi üstüne geçirdiği bu tarlaları başkalarına satmış. Bu satılan yerler aslında annemizindi şimdi biz mirası bölüşmek istiyoruz ve babamızın satmış olduğu bu tarlaları da geri almak istiyoruz. Annemizin olduğu için, miras olarak bize intikal etmesi gerekiyordu. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Saygılar. Gürbüz G.

Merhaba Gürbüz Bey. Yapmanız gereken; babanızın annenizden aldığı vekaletnamenin, iradeyi fesada uğratan hallerden olan hile ile alındığını ve annenizin asıl iradesinin tarlaların babanızın üstüne geçmesi yönünde olmadığını kanıtlamanızdır. İrade fesadı hallerine dayanarak tapu sicilinin düzeltilmesi davası açabilirsiniz.

*Sorularınıza verilen cevaplar avukat-müvekkil ilişkisi doğurmaz. Cevapların doğruluğu veya yanlışlığı sebebiyle sorumluluk kabul edilmemektedir.