Çocuğuma soyadımı verebilir miyim?

Eşimden boşandım, çocuğuma kendi soyadımı vermek istiyorum, bu mümkün mü?  Tuba Ç.

Merhaba Tuba Hanım,  Anayasa Mahkemesi Soyadı Kanunu’nun 4. maddesinin 2.fıkrasını iptal etti. Bu iptalle birlikte, velayet kendisine verilmiş anne için, çocuğuna kendi soyadını vermenin önü açılmış oldu. Siz de eğer çocuğunuzun velayeti kendinizdeyse bunun için mahkemeye başvurabilirsiniz.

*Sorularınıza verilen cevaplar avukat-müvekkil ilişkisi doğurmaz. Cevapların doğruluğu veya yanlışlığı sebebiyle sorumluluk kabul edilmemektedir.

Av.Yasin GİRGİN
Takip et

Av.Yasin GİRGİN

Boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı davaları gibi aile hukuku alanlarında yoğunlaşan Avukat Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" (2011), "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" (2013), "Kadın ve Erkeğin Boşanmada Hakları (2014)" gibi kitapları bulunmaktadır.
.
Randevu ve iletişim için 0212 909 3742 veya 0312 911 3742 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz
Av.Yasin GİRGİN
Takip et