Boşanma davam reddedildi, yeniden ne zaman dava açabilirim?

Selamlar, 2009 yılında  eşim hem evimi taşıyıp annesinin evine  götürerek beni terk etti hem de nafaka davası açarak benden nafaka almaktadır. Aynı yıl bende boşanma davası açtım, 3 yıl sonunda reddedildi ve Yargıtay bunu onadı.  Tekrar 3 yıl bekleyip dava açarak boşanabileceğimi  öğrendim. 2016’yı beklemeden nasıl boşanabilirim, bana yardımcı olur musunuz? Fatih T.

Merhaba Fatih Bey, 3 yıl beklemeden de boşanma davası açabilirsiniz. Fakat bunun için ilk açılan boşanma davasında gösterilmemiş bir sebebe dayanmanız veya yeni bir sebebin ortaya çıkması gerekmektedir.

*Sorularınıza verilen cevaplar avukat-müvekkil ilişkisi doğurmaz. Cevapların doğruluğu veya yanlışlığı sebebiyle sorumluluk kabul edilmemektedir.

Yazar: Av.Yasin GİRGİN

Boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı davaları gibi aile hukuku alanlarında yoğunlaşan Avukat Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" (2011), "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" (2013), "Kadın ve Erkeğin Boşanmada Hakları (2014)" gibi kitapları bulunmaktadır. . Randevu ve iletişim için 0212 909 3742 veya 0312 911 3742 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz