Eşimle 6 aydır ayrı yaşıyoruz; bu sebeple boşanma davamız tek celsede biter mi?

Eşimle 6 aydır ayrı yaşıyoruz boşanma davamız açıldı. Kendisi şu an Ordu’da yaşıyor bu kadar zaman ayrı olmamız boşanma davamızın uzamadan tek celsede bitmesini sağlar mı? Selçuk E.

Merhaba Selçuk Bey. Ayrı yaşama sürenizin uzunluğu boşanma davanızın tek celsede bitmesine neden olmaz. Çekişmeli boşanma davaları illerdeki aile mahkemelerinin iş yoğunluğuna göre değişmekle birlikte, genellikle 10 ila 12 ay arasında sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı boşanmayı tercih ettiğiniz takdirde, evliliğinizi daha kısa sürede bitecektir. Çekişmeli boşanma davanızı, eşinizle prensipler üzerinde anlaşarak anlaşmalı boşanma davasına çevirebilirsiniz.

*Sorularınıza verilen cevaplar avukat-müvekkil ilişkisi doğurmaz. Cevapların doğruluğu veya yanlışlığı sebebiyle sorumluluk kabul edilmemektedir.

Yazar: Av.Yasin GİRGİN

Boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı davaları gibi aile hukuku alanlarında yoğunlaşan Avukat Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" (2011), "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" (2013), "Kadın ve Erkeğin Boşanmada Hakları (2014)" gibi kitapları bulunmaktadır. . Randevu ve iletişim için 0212 909 3742 veya 0312 911 3742 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz