2 aylık evliliğimi nasıl sonlandırabilirim?

Ben özel sektörde çalışıyorum, eşim hemşire.  Eş durumundan tayin başvurusu yaptık, çıktı ama anlaşmazlıklar olunca gelmek istemiyor. Resmi olarak 2 aydır evliyiz. Bu evliliği nasıl sonlandırabiliriz? Ersin C.

Merhaba Ersin Bey, 2 aydır evli olduğunuz için evliliğinizi sonlandırmak ancak çekişmeli boşanma yoluna başvurabilirsiniz. Evlilik birliğinin temelden sarsılması ya da terk sebebine dayanabilirsiniz. Fakat terk sebebine dayanmayı tercih ediyorsanız ihtar çekip gerekli süreleri beklemelisiniz.

*Sorularınıza verilen cevaplar avukat-müvekkil ilişkisi doğurmaz. Cevapların doğruluğu veya yanlışlığı sebebiyle sorumluluk kabul edilmemektedir.

Yazar: Av.Yasin GİRGİN

Boşanma, nafaka, velayet ve mal paylaşımı davaları gibi aile hukuku alanlarında yoğunlaşan Avukat Yasin GİRGİN'in "Boşanma Davaları El Kitabı" (2011), "Evlilik Birliğinin Sona Ermesi" (2013), "Kadın ve Erkeğin Boşanmada Hakları (2014)" gibi kitapları bulunmaktadır. . Randevu ve iletişim için 0212 909 3742 veya 0312 911 3742 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz